
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | 2-Channel Stereo |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Max Power Dissipation | 4.3 W |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 8.5 V |
| Power Dissipation | 4.3 W |
| Number of Channels | 2 |
| Quiescent Current | 16 mA |
| Max Supply Current | 28.5 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 28.5 mA |
| Output Power | 12 W |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Max Output Power | 12 W |
| Load Impedance | 4 Ω |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$5.24414
Ext.Price$5.24414
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.24414 | $5.24414 |
| 10 | $5.08528 | $50.85280 |
| 25 | $4.93123 | $123.28075 |
| 50 | $4.72336 | $236.16800 |
| 100 | $4.52429 | $452.42900 |
| 300 | $4.36505 | $1309.51500 |
| 500 | $4.21138 | $2105.69000 |
| 1000 | $4.10537 | $4105.37000 |
| 3000 | $4.06456 | $12193.68000 |
| 5000 | $4.02416 | $20120.80000 |
